Telefon 24h

506-367-504, 533-809-637
533-774-876, 732-792-022

Godziny pracy

PN - PT 08:00 - 22:00

E-mail

biuro@dpr.info.pl

Jak długo rozkładają się śmieci?

Damian Baś
Ile rozkładają się śmieci - plastik, szkło, metal, papier, żywność

Ilość odpadów, które generujemy jako społeczeństwo, jest z roku na rok coraz większa. Teoretycznie w dzisiejszych czasach nie powinien być to problem, ponieważ wiemy jak segregować odpady, niestety rzeczywistość jest zgoła inna. Głównie za sprawą zjawiska zaśmiecania środowiska, z którym trzeba walczyć. Przyjrzyjmy się, jak długo rozkładają się poszczególne śmieci i wyciągnijmy odpowiednie wnioski.

3 pomysły na to, jak można wykorzystać odpady

Damian Baś
Co można zrobić ze śmieci - pomysły na wykorzystanie kompostu, palet i gruzu budowlanego

Polskie gospodarstwa domowe z roku na rok produkują coraz więcej śmieci – w 2016 roku na jedną osobę przypadało ponad 300 kilogramów odpadów. Chcesz zatroszczyć się o środowisko? Sprawdź nasze pomysły na recykling śmieci. W jaki sposób można wykorzystać odpady organiczne lub stare palety? Czy warto zdecydować się na recykling gruzu budowlanego?

Żużel i popiół – jakie to odpady i jak je utylizować?

Damian Baś
Żużel i popiół - klasyfikacja i sposoby na utylizację

W sezonie grzewczym rośnie zainteresowanie utylizacją popiołu i żużlu. Działające w prywatnych domach piece centralnego ogrzewania produkują dużą ilość takich odpadów, a mieszkańcy zastanawiają się, co można z nimi zrobić. Do jakiej frakcji odpadów zaliczamy pozostałości po paleniu? W jaki sposób należy utylizować popiół i żużel?

Utylizacja styropianu – gdzie można wyrzucić styropian?

Damian Baś
Utylizacja styropianu - gdzie wyrzucać i jak utylizować

Styropian to tworzywo sztuczne o budowie komórkowej, otrzymywane przez uformowanie granulek spienionego polistyrenu. Materiał ten jest powszechnie wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu, a także sektorze budowlanym. Właściciele nieruchomości i firm remontowych często zastanawiają się, jak powinna przebiegać prawidłowa utylizacja styropianu. Gdzie należy wyrzucać produkty wykonane z tego materiału?

Ile kosztuje wywiezienie gruzu?

Damian Baś
Ile kosztuje wywiezienie gruzu

Gruz powstaje najczęściej podczas prac remontowo-budowlanych. W zależności od tego, z jak dużą inwestycją mamy do czynienia, ilość takich odpadów może być mniejsza lub większa. Gruz trzeba cyklicznie wywozić z terenu prac, ponieważ jego gromadzenie może zagrażać bezpieczeństwu, dlatego wywóz gruzu to czynność o jaką trzeba zadbać już na etapie planowania prac budowlanych. Ile kosztuje wywiezienie gruzu?

Wywóz odpadów nietypowych w podkrakowskich gminach

Damian Baś
Wywóz odpadów nietypowych w podkrakowskich gminach

Wywóz odpadów nietypowych zaprząta głowy mieszkańców podkrakowskich gmin, takich jak Wieliczka, Skawina czy Michałowice. W jaki sposób można legalnie pozbyć się wielkogabarytowych mebli, gruzu, skutych kafelków czy pozostałości po stolarce okiennej? Co zrobić z innymi odpadami, powstającymi w trakcie remontu, przeprowadzki czy opróżniania mieszkań po poprzednich lokatorach? Przedstawiamy praktyczne informacje.

1 2 3 6