Blog

Kontener na odpady budowlane - jak dobrać jego pojemność?

Kontenery na odpady dostępne są w różnych wymiarach i pojemnościach. Jak wśród nich wybrać te, które w naszym wypadku sprawdzą się najlepiej oraz zagwarantują, że kontenerowy wywóz śmieci przebiegnie bez problemów?

Duże porządki w mieszkaniu, remont, opróżnianie strychu, garażu bądź piwnicy, a także prace ogrodowe – w życiu większości z nas nie brakuje wydarzeń, podczas których generowane są spore ilości nietypowych odpadów. Najlepszym sposobem na ich wygodne i skuteczne składowanie, a następnie legalną utylizację jest wynajem kontenera od firmy, która po zakończeniu prac odbierze go od nas i dostarczy do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Kontenery na gruz i innego typu odpady dostępne są w różnych pojemnościach – jak wybrać odpowiednią?

Małe kontenery na odpady

Kontenery na odpady o pojemności od pięciu do siedmiu metrów sześciennych są przydatne przede wszystkim do składowania ziemi powstałej w wyniku prac ogrodowych oraz gruzu budowlanego. Z powodzeniem sprawdzą się również w przypadku niewielkich remontów (zwłaszcza jeśli przeprowadzane są one w mieszkaniach w bloku czy kamienicy). Jeśli jednak spodziewamy się, że remont może wygenerować spore ilości odpadów, warto przemyśleć wybór kontenera o większej pojemności i, co najważniejsze, nieco wyższych burtach, pozwalających na zmieszczenie większej ilości odpadów.

Kontenerowy wywóz śmieci po remoncie

W takich sytuacjach lepszym rozwiązaniem może okazać się kontenerowy wywóz śmieci w pojemniku mieszczącym około dziesięciu metrów sześciennych odpadów. Tak duża pojemność sprawia, że tego typu kontenery świetnie sprawdzają się w przypadku prac dociepleniowych, podczas których służą do składowania waty szklanej bądź mineralnej, płatów styropianu lub siatek. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by trafiły do nich także puste opakowania po materiałach budowlanych bądź zużyte narzędzia.

Największe kontenery na śmieci

Kontenery o pojemności przekraczającej trzydzieści metrów sześciennych to pojemniki o największych pojemnościach. Rzadko wykorzystywane są przy pracach wykonywanych w prywatnych domach, dużo częściej znajdują zastosowanie przy remontach budynków wielorodzinnych bądź użyteczności publicznej. Zazwyczaj trafiają do nich różnego rodzaju opakowania, materiały izolacyjne oraz odpady komunalne, ale też gruz, meble i inne gabaryty.