Telefon 24h

506-367-504, 533-809-637
533-774-876, 732-792-022

Godziny pracy

PN - PT 08:00 - 22:00

E-mail

biuro@dpr.info.pl

Remont mieszkania w kamienicy – co zrobić z odpadami?

Damian Baś
Po generalnym remoncie zostaje wiele odpadów

Generalny remont mieszkania w kamienicy bywa trudniejszy niż remont domu, m.in. ze względu na, że mieszkania leżą na wyższych kondygnacjach i zazwyczaj kamienica ulokowana jest w centrum miasta. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na przesuwanie lub wyburzanie ścianek działkowych, zrywanie płytek czy podłóg, musimy uporać się z powstałymi odpadami. Co z nimi zrobić?

Obowiązujące przepisy prawa

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że niezależnie od tego czy przeprowadzamy remont mieszkania w kamienicy, czy w domu wolnostojącym, nie wolno odpadów budowlanych wrzucać do ogólnodostępnego pojemnika na odpady. Zabrania tego obowiązujące prawo. Dla wielu osób jest to naprawdę poważny problem. Tymczasem okazuje się, że z odpadami można uporać się naprawdę szybko i bez zbędnych kłopotów.

Usługi profesjonalistów

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalistów. Na polskim rynku działa obecnie szereg firm specjalizujących się w odbiorze odpadów budowlanych i remontowych. Ich usługi to pewność, że pozostałości płyt gipsowo-kartonowych, fragmentów gruzu, płytek ceramicznych pozbywamy się zgodnie z obowiązującym na terenie naszego kraju prawem. Co ważne, firmy takie prowadzą swoją działalność pamiętając o środowisku naturalnym. Powierzając im odpady, można być pewnym, że nie trafią one na łąkę czy do lasu.

Kontenery na odpady

Firmy zajmujące się odbiorem odpadów podstawiają pod wskazany adres kontener o wybranej przez klienta pojemności. Dostępne są zarówno kontenery z pokrywami, które warto stosować wówczas, gdy zamierzamy wyrzucać odpady wchłaniające wodę, jak i kontenery bez pokryw. Po zapełnieniu kontener jest odbierany. Na tym kończy się rola klienta. Nie trzeba martwić się, co stanie się z odpadami.

Nie tylko wynajem kontenera

Na rynku działają również firmy świadczące usługi polegające nie tylko na dostarczeniu kontenera, a następnie jego odbiorze, kiedy jest już zapełniony. Ci, którzy chcą zaoszczędzić sobie zarówno czasu, jak i pracy mogą zdecydować się na powierzenie fachowcom uprzątnięcia mieszkania po remoncie. Wszystkie odpady zostaną błyskawicznie załadowane do kontenera. Warto dodać, że taka usługa kierowana jest do wszystkich zainteresowanych niezależnie od tego, na którym piętrze kamienicy znajduje się mieszkanie.

Bezpieczeństwo wywozu odpadów budowlanych

Firmy oferujące wynajem kontenerów i prace porządkowe dbają o bezpieczeństwo swoje i swoich klientów. Dlatego flota samochód jest w pełni sprawna, a kontenery odpowiednio zabezpieczone. Nie trzeba obawiać się, że podczas sprzątania po remoncie zdarzy się coś nieprzewidzianego.