Blog

wywóz mebli kraków

Meble znajdują się w każdym domu. Czasem jednak przestają nam się podobać i chcemy je wymienić na nowe. Nierzadko także się niszczą po kilku latach użytkowania i także trzeba dokonać wymiany. Jednak co można zrobić z niepotrzebnymi już, starymi i poniszczonymi meblami? Czy jedyną możliwością jest ich wyrzucenie? Otóż okazuje się, że nie! Sprawdź nasze pomysły na wykorzystanie niechcianych mebli.

Renowacja starych mebli

Stare i zniszczone meble nie prezentują się najlepiej. Często jednak nie chcemy ich wyrzucić. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Odpowiedzią jest renowacja! Nie potrzebujemy wiele – wystarczy lakier bądź farba, papier ścierny i oczywiście chęci. W taki sposób z brzydkiego sprzętu jesteśmy w stanie stworzyć mebel, który będzie zachwycał na nowo. Podczas przerabiania mebli możemy sięgnąć także po dodatkowe elementy – np. ozdobne elementy. Możliwości jest naprawdę wiele, a inspirację możemy znaleźć między innymi w internecie.

Przekazanie niechcianych mebli osobom potrzebującym

Nie każdy może pozwolić sobie pozwolić na zakup nowych mebli. Wiele osób chętnie więc przygarnia stare, ale jeszcze w dobrym stanie meble. Nasza szafa, komora czy witryna wcale nie musi wylądować na śmietniku!

Wystawmy ogłoszenie w Internecie bądź skontaktujmy się z pobliskimi organizacjami charytatywnymi – być może któraś z nich chętnie przyjmie meble, a my pozbędziemy się problemu. Ciekawym pomysłem jest też zorganizowanie wystawki przed domem.

Sprzedaż niepotrzebnych mebli

Niechciane meble będące w dobrym stanie możemy również sprzedać. Jeśli nie mają one żadnych uszkodzeń i sądzimy, że nadają się do użytku jeszcze przez kilka dni, to ich sprzedaż jest sensownym rozwiązaniem. Sprzęty znajdą nowego właściciela, a nam uda się zarobić co nieco. Obecnie działa wiele serwisów ogłoszeniowych, za pomocą których możemy dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców. Aby zwiększyć zainteresowanie ogłoszeniem, warto umieścić w nim atrakcyjne zdjęcia mebla, a także dołączyć krótki opis.

Utylizacja starych mebli

Co jednak w sytuacji, gdy meble nie nadają się do renowacji ani do dalszego użytkowania? Wtedy warto zdecydować się na zawiezienie takich sprzętów do lokalnego punktu, który przyjmuje odpady wielkogabarytowe.

Działają one w większości polskich gmin. To tak zwane PSZOK-i, które odbierają określoną ilości śmieci, których

absolutnie nie wolno umieszczać w kontenerach na odpady komunalne. Możemy zawieźć tam tapczany, komody, szafy, dywany i wiele innych – w zależności od regulaminu konkretnego obiektu. Co istotne jednak musimy samodzielnie zawieźć stare meble, jak i obowiązują nas ograniczenia objętościowe.

Specjalistyczna pomoc w usunięciu niechcianych mebli

Nie każdy jednak jest w stanie przetransportować odpady wielkogabarytowe, jakimi są meble. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. Nasza firma realizuje wywóz mebli z Krakowa, jak i ościennych gmin. Oferujemy pojemne kontenery, do których można wrzucać stare meble, a gdy pojemnik będzie już pełen – my zajmiemy się jego wywozem i utylizacją sprzętów. Nasi klienci mogą skorzystać także z usługi opróżniania pomieszczeń ze starych mebli – w tym przypadku zajmiemy się wszystkim od A do Z! Jest to wygodne rozwiązanie – zwłaszcza dla tych, którym brakuje czasu. Koszt usługi natomiast jest uzależniony od kilku czynników takich jak lokalizacja mieszkania oraz liczba i wielkość mebli. Zainteresowane osoby zachęcamy do kontaktu!