Blog

Prace remontowe zawsze wiążą się z wieloma odpadami. Mało kto o nich myśli przed rozpoczęciem remontu, jednak gdy ten dobiega końca, to zastanawiamy się – komu zlecić wywóz gruzu? Jest to bowiem rodzaj odpadu, który nie jest biodegradowalny. W jaki sposób pozbyć się niepotrzebnego gruzu? Dowiedz się!

Czy gruz może trafić do tradycyjnych kontenerów na śmieci?

Dużo osób wciąż uważa, że gruz po pracach remontowych można wyrzucić do tradycyjnych kontenerów na śmieci, do których wrzucamy plastik, papier, szkło, odpady zmieszane oraz bio. Niektórym wydaje się, że odpady poremontowe zaliczane są do odpadów zmieszanych i często one tam trafiają. Niestety jest to ogromny błąd! Co więcej, za takie postępowanie grożą wysokie mandaty nawet do 500 złotych. Zabronione i karane jest też podrzucanie gruzu – w tym przypadku kara może wynieść nawet 5000 złotych!

Co zatem zrobić z niepotrzebnym gruzem po remoncie? Najlepiej znaleźć firmę, która oferuje wynajem kontenerów na gruz. Tego typu firmy takie jak nasza zazwyczaj oferują kompleksowe usługi – zaczynając od wynajmu specjalnego pojemnika, poprzez wywóz gruzu z posesji, aż po transport odpadów poremontowych na legalne wysypisko. Każdy, kto wie, że będzie musiał pozbyć się gruzu (np. po zakończonych pracach remontowych), powinien zdecydować się na zamówienie takiego kontenera i postępować w legalny sposób.

Dlaczego profesjonalny wywóz gruzu to najlepsze wyjście?

Mogłoby się wydawać, że wywóz gruzu oferowany przez profesjonalne firmy, to dość droga usługa. Na szczęście jednak tak nie jest. To korzystne rozwiązanie, na które warto zdecydować się, gdy planujemy remont. Gdy prace remontowe zamierzamy powierzyć fachowej ekipie remontowej, to jej zadaniem jest zapewnienie kontenera na gruz. Co więcej, wiele firm remontowo-wykończeniowych współpracuje z firmami oferującymi wynajem takich specjalnych pojemników, zatem może uzyskać atrakcyjniejszą cenę. Poza tym fachowcy doskonale wiedzą, jaką wybrać wielkość kontenera. Generalnie wszystko jest w ich rękach.

Jeśli jednak podjęliśmy decyzję o samodzielnym remoncie, to sami musimy zadbać o dostarczenie odpowiedniego pojemnika na gruz pod wskazany adres. Spokojnie – nie jest to skomplikowane. Wystarczy skontaktować się z pracownikami firmy (takiej np. jak nasza) oraz ustalić wszystkie szczegóły. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że w ofercie najczęściej mamy do wyboru kontenery o różnej rozpiętości – np. u nas są to pojemniki o wielkości 6m³ oraz 10m³.

Najlepsza firma wywożąca gruz – jak ją znaleźć?

Raczej nikt nie ma wątpliwości co do tego, że podczas prac remontowych i budowlanych powstaje mnóstwo odpadów takich jak, chociażby gruz. Możemy pozbyć się go na własną rękę, wywożąc go do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, który znajduje się w każdej gminie. Nie jest to jednak proste zadanie, jeśli nie mamy własnego transportu. Wtedy najlepiej wywóz gruzu powierzyć ekspertom z firmy oferującej tego typu usługi. Jak jednak znaleźć tą najlepszą?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby nasz wybór nie był przypadkowy. Zanim dokonamy ostatecznego wyboru, to zwróćmy uwagę na jej doświadczenie, zakres usług, ofertę kontenerów oraz cennik. Dobrym pomysłem będzie również sprawdzenie opinii na jej temat. Jeśli któryś z klientów był niezadowolony z jej usług, to zapewne zostawił po sobie ślad w Internecie. Wywóz gruzu mogą zlecić Państwo naszej firmie, która działa już od 2012 roku. Ceny naszych usług ustalane są indywidualnie, natomiast stali klienci mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Co więcej, zapewniamy profesjonalizm i terminowość!