Blog

Jaka powinna być firma oferująca usługę opróżniania mieszkania? Zestaw pożądanych cech

Usługi opróżniania pomieszczeń stają się coraz bardziej popularne – korzystają z nich nie tylko przedsiębiorstwa, ale również osoby prywatne, np. przygotowujące nieruchomość do sprzedaży. Jakie cechy powinni posiadać pracownicy firmy opróżniającej mieszkania? Na co należy zwrócić uwagę, zlecając tę usługę?

Kompleksowa oferta

Poszukiwania najlepszej firmy opróżniającej mieszkania należy zacząć od sprawdzenia oferty danego przedsiębiorstwa. Dobrze, jeśli podmiot oferuje wywóz i utylizację różnych grup odpadów, np.

  • urządzeń gospodarstwa domowego (RTV i AGD, starych komputerów),
  • mebli,
  • złomu,
  • gruzu i odpadów budowlanych,
  • odpadów wielkogabarytowych.

Firma opróżniająca mieszkania powinna również wypożyczać pojemniki na odpady. Podmiot oferujący usługi sprzątania pomieszczeń powinien działać kompleksowo – pomagać przy porządkowaniu i segregacji odpadów, ładowaniu ich do kontenerów, a następnie do samochodu. Dzięki temu klient nie musi wykonywać prac samodzielnie, a opróżnianie lokalu przebiega szybko i sprawnie.

Indywidualna wycena

Sztywny cennik nie jest wskazany – może narazić nas na niepotrzebne koszty. Najlepiej korzystać z usług firm, które przygotowują wycenę pod konkretnego klienta i dopasowują ofertę do jego indywidualnych potrzeb. Profesjonalne firmy opróżniające mieszkania opierają swoje cenniki na różnych parametrach – między innymi zakresie usług, lokalizacji klienta czy okresie, na jaki wypożyczają kontener.

Niezawodna flota pojazdów

Co po usługach dobrze zorganizowanej ekipy sprzątającej, jeśli nie dysponuje pojazdami przystosowanymi do transportu odpadów do miejsca utylizacji? Szukając najlepszej firmy zajmującej się opróżnianiem mieszkań warto upewnić się, czy dojeżdża bezpośrednio do klienta, a także czy posiada specjalistyczne pojazdy, które służą do przewozu odpadów.

Zasięg usług

To kolejna ważna cecha, którą powinna posiadać ekipa oferująca opróżnianie mieszkań. Stolica Małopolski może liczyć na usługi wielu specjalistycznych podmiotów zajmujących się opróżnianiem mieszkań w Krakowie. A co z mieszkańcami okolicznych gmin? Szukając firmy sprzątającej warto sprawdzić również przedsiębiorstwa, które mają większy zasięg i dojeżdżają do klientów, np. w promieniu 30 km od Krakowa. Takie usługi oferuje nasza firma – DPR.

Terminowość

Zlecasz wypożyczenie pojemnika na odpady budowlane, ale podmiot, z którego usług korzystasz, nie wywiązuje się z umowy i odwleka przywiezienie kontenerów? W branży zajmującej się wywozem śmieci terminowość jest jedną z najważniejszych cech. Firma, która zawsze przyjeżdża na czas, a jej ekipa cechuje się punktualnością, to partner godny zaufania.

Rzetelność

Firma opróżniająca mieszkania powinna realizować usługi na najwyższym poziomie i dbać o zadowolenie klienta. Uczciwość, przejrzyste zasady działania, solidne wykonywanie zleconych prac – to wszystko świadczy o profesjonalizmie i szacunku do konsumenta. W poszukiwaniu najlepszej ekipy warto wspomóc się opiniami znajomych lub osób, które już skorzystały z usług danego podmiotu.