Blog

Jak przygotować się do opróżniania pomieszczeń przed przeprowadzką

Jak przygotować się do przeprowadzki? Kluczem do sukcesu jest dobra organizacja pracy i ocena przydatności przedmiotów. Z niektórymi elementami wyposażenia mieszkania będziemy musieli się rozstać. Jak zaplanować prace, by przeprowadzka przebiegła sprawnie?

Przeprowadzka to jedno z najbardziej stresujących doświadczeń. Na szczęście istnieją sposoby na to, by towarzyszące jej nerwy zminimalizować. Najskuteczniejszym jest po prostu dokładne zaplanowanie wszystkich prac i staranne zapakowanie swojego dobytku. By jednak bagaż nie okazał się przesadnie duży, warto zastanowić się, które przedmioty rzeczywiście powinny do niego trafić.

Wybierz niezbędne przedmioty

To jedna z najważniejszych zasad, o których powinny pamiętać osoby zastanawiające się, jak przygotować się do przeprowadzki. Zmniejszając ilość przewożonych przedmiotów do absolutnego minimum i pozbywając się tych, które nie są już nam potrzebne, znacznie ułatwiamy sobie organizację przeprowadzki. Ta bowiem zajmie nam dzięki temu mniej czasu, a jeśli oszczędność w wielkości bagażu okaże się naprawdę duża – ograniczymy też związane z nią wydatki.

Zrób przegląd szafek kuchennych

W naszych kuchniach często znajdują się produkty, których termin przydatności do spożycia dawno minął. Takich przedmiotów koniecznie musimy się pozbyć. Zobaczmy też, czy nie posiadamy produktów, które kupiliśmy dawno temu, ale jeszcze nie użyliśmy i zastanówmy się, czy warto je zabierać ze sobą. Może lepiej je komuś podarować?

Nieużywane ubrania i pościel

Przeprowadzka to też świetna okazja do tego, by przejrzeć ubrania oraz pościel i zostawić tylko te rzeczy, których naprawdę potrzebujemy. Dobrze, jeśli przed przystąpieniem do dzieła pozbędziemy się sentymentów i będziemy kierować się wyłącznie przydatnością ubrań czy koców. Jeżeli wiemy na pewno, że danej bluzki już nie założymy, oddajmy ją potrzebującym, sprzedajmy bądź po prostu wyrzućmy.

Zastanów się, czy meble są potrzebne

Kolejna rzecz, która w nowym mieszkaniu może okazać się niepotrzebna to meble. Zwłaszcza, jeśli chodzi o stare, często już uszkodzone lub niemodne szafy i komody. Dotyczy to również sprzętu AGD, RTV lub innych, mniejszych elementów wyposażenia. Przeprowadzka może być najlepszym pretekstem do wymiany pralki na nowocześniejszą, zakupu telewizora nowej generacji lub pozbycia się zacinającego się miksera.

Co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami?

Kiedy już stwierdzimy, które przedmioty się nam nie przydadzą, pozostaje jeszcze kwestia ich wyrzucenia. Jak wiadomo, stare szafy, ubrania bądź telewizor nie mogą trafić do pojemników na odpady komunalne. By nie czekać na akcje wywozu odpadów wielkogabarytowych, po spakowaniu wszystkich rzeczy, które zabieramy ze sobą, możemy zlecić opróżnienie mieszkania. Oferujące taką usługę firmy nie tylko wyniosą z mieszkania nawet największe i najcięższe przedmioty, ale też zatroszczą się o ich wywóz oraz legalną utylizację.