Gruz powstający podczas remontu czy przebudowy należy do szczególnie uciążliwych odpadów, których trudno jest się pozbyć. Wiele osób nie ma pojęcia, jak to zrobić i niewiedza taka czy też chęć […]
Blog
Likwidacja biura, bez względu na przyczyny, wiąże się z koniecznością przeprowadzenia wielu prac fizycznych. W zależności od dalszego przeznaczenia lokalu, prac tych może być mało i mogą ograniczać się jedynie do wywiezienia wszelkich sprzętów i ogólnego posprzątania biura. Ale może być ich dużo – dotyczy to głównie sytuacji, kiedy lokal wymaga przearanżowania lub zmiany swojego charakteru. Jak sobie z tym poradzić? Co zrobić z wyposażeniem?
Najlepiej skorzystać z pomocy fachowców
Gdy likwidacja biura nie ogranicza się do uprzątnięcia “papierów”, potrzebna jest pomoc fachowców. O ile rozbiórka elementów zabudowy biurowej nie stanowi większego problemu, to już wywóz powstałych w jej trakcie odpadów oraz utylizacja będzie dużym wyzwaniem logistycznym. Jakie to mogą być odpady? Ścianki działowe, pozostałości drewnianych boksów, kasetony z podwieszanych sufitów, elementy dodatkowej wentylacji i klimatyzacji a także niezliczone metry wykładzin. Łatwo możemy sobie wyobrazić, ile to jest pracy. Wymienione elementy należy najpierw wymontować. Następnie złożyć w jakieś miejsce, aby w konsekwencji wywieźć na wysypisko. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się usługa opróżniania pomieszczeń. Ekipa fachowców szybko wyczyści wskazane pomieszczenia. Odpady zawędrują na wysypisko, a my unikniemy kłopotu i zaoszczędzimy czas.
Co zrobić z pozostałym sprzętem?
Większość lokali biurowych jest wyposażona w podobne sprzęty. Są to biurka, komputery, szafki, regały i tym podobne elementy biurowe. Odpowiedź na pytanie powinna być niezwykle banalna – sprzedać! Niestety nie każdy produkt znajdzie kupca. Wiele zależy tutaj od stanu przedmiotów, które chcemy odsprzedać. Dużą popularnością cieszą się wszelkie biurowe meble z drugiej ręki. Dzieje się tak dlatego, że używane meble są znacznie tańsze niż nowe. Takie biurka, szafki, regały to rzeczy, które mamy szansę szybko sprzedać. Można w tym celu skorzystać z internetowych serwisów ogłoszeniowych, których w sieci jest całe mnóstwo.
Inaczej wygląda sprawa ze sprzętem elektronicznym. Komputery biurowe zazwyczaj nie przedstawiają wielkiej wartości. Często są to poleasingowe maszyny, używane przez którąś już firmę z rzędu. Z racji tego, że na rynku jest dostępnych wiele urządzeń tego typu, wolimy kupić sprzęt bezpośrednio w sklepie, również za małe pieniądze ale za to z gwarancją na pewien okres czasu. Mimo wszystko warto spróbować poszukać kupca również na sprzęt. A co zrobić w sytuacji, kiedy nie mamy czasu na zabawę w sprzedawcę mebli? Możemy je po prostu oddać – biurka chętnie przyjmą różne instytucje kulturalne, a sprzęt komputerowy, nawet słabej klasy, zaspokoi potrzeby na przykład domu dziecka.
Likwidacja biura może być dużym wyzwaniem logistycznym. Wymaga, aby odpowiednio zabezpieczyć i wywieźć powstałe w jej trakcie odpady. Im większe zaplanujemy zmiany w architekturze wewnętrznej lokalu, tym więcej różnych odpadów będzie wymagało utylizacji. Dlatego likwidując biuro warto rozważyć postawienie w pobliżu specjalnego kontenera, do którego będą mogły trafić odpady.
Zobacz artykuły na podobny temat
- Czytaj więcej
- Czytaj więcej
Remonty, przebudowy, porządki na strychu bądź w piwnicy czy prace w ogrodzie – co je łączy? Podczas tych czynności generowane są spore ilości gruzu i innych śmieci, których nie można […]
- Czytaj więcej
Rozpoczynając remont domu, staramy się wszystko rozsądnie zaplanować. Ustalamy termin, w jakim chcemy przeprowadzić remont, szacujemy wydatki, kupujemy niezbędne rzeczy – często jednak zapominamy o odpadach poremontowych. Bywa, że ilość […]