Blog

Opróżnianie piwnic Kraków

Miejsce w piwnicy nie jest nieograniczone i prędzej czy później zabraknie go na kolejny przedmiot, który zechcesz w niej schować. Co zrobić w takiej sytuacji?

Nie zaglądasz tam zbyt często. Zwykle pojawiasz się tu, by odnaleźć jakiś nieużywany od dawna przedmiot lub zanieść rzeczy, na które w mieszkaniu zwyczajnie nie masz miejsca. Bałagan i coraz mniejsza ilość wolnego miejsca nie przeszkadzają ci aż do momentu, kiedy kolejne sprzęty po prostu przestają mieścić się w twojej piwnicy. W takich przypadkach porządki okazują się jednak dużo trudniejsze niż w normalnych warunkach, a perspektywa żmudnej i niełatwej pracy naprawdę przeraża.

Od czego zacząć opróżnianie piwnicy?

Pierwszym krokiem do opróżnienia piwnicy powinno być wyniesienie największych przedmiotów. Na strychach i w piwnicach nie brakuje bowiem mebli lata świetności mających już za sobą, niesprawnych rowerów czy sprzętów elektronicznych, które nadają się wyłącznie do muzeum. Są sporych gabarytów, więc na pewno będą przeszkadzały przy dalszych porządkach. Pozostałe drobiazgi najlepiej układać od razu w dwa różne miejsca, oddzielając jednocześnie te, które mogą się jeszcze przydać od śmieci. Te pierwsze warto następnie posegregować, chowając na przykład do pudeł lub wiszących szafek i podpisując.

Co zrobić z odpadami wielkogabarytowymi?

Planując duże porządki w piwnicy powinieneś wcześniej zapewnić sobie wywóz odpadów. Pamiętaj bowiem, że pozbywając się ich na przykład w lesie, postępujesz nie tylko nieekologicznie i nieelegancko, ale przede wszystkim nielegalnie. Najlepiej zrobisz, jeśli jeszcze przed rozpoczęciem prac zamówisz big baga lub kontener, w którym pomieścisz wszystkie zebrane przedmioty. Po zakończeniu porządków firma, która go tobie dostarczyła, wywiezie odpady i zutylizuje je w legalny sposób.

Opróżnianie piwnic przez specjalistów

Uporządkowanie piwnicy jest niestety zajęciem bardzo czasochłonnym. Jeśli więc brakuje ci na to czasu, najlepszym rozwiązaniem okaże się zlecenie prac firmie oferującej opróżnianie piwnic. Nie tylko zaoszczędzisz nawet kilka dni, ale też zyskasz pewność, że twoja piwnica zostanie profesjonalnie posprzątana, a odpady – legalnie zutylizowane. Na ten krok warto zdecydować się tym bardziej, że wydatki związane z taką usługą nie są duże w porównaniu z korzyściami, które w ten sposób odniesiesz.