Blog

Opróżnianie strychów Kraków

Porządkowanie przestrzeni w garażu lub na strychu wcale nie musi być żmudnym i długotrwałym procesem – wystarczy odpowiednio się do tego zabrać. Jak poradzić sobie ze starymi pamiątkami, bibelotami oraz innymi sprzętami, które zagracają przestrzeń?

Piwnica, garaż lub strych są bardzo często traktowane jak składziki niepotrzebnych rzeczy. Niesprawna pralka, którą od kilku miesięcy planujemy wywieźć do miejsca zbiórki elektrośmieci, stare podręczniki, stosy makulatury, słoiki z przetworami, nieużywane ubrania, dokumenty, pamiątki z przeszłości – na strych trafia wiele rzeczy, które często w ogóle nie powinny się tam znaleźć.

Sprzątanie strychu lub piwnicy – dobrze się przygotuj

Masz zamiar w końcu odgruzować piwnicę lub poddasze? Upewnij się, że posiadasz odpowiednie akcesoria, które pomogą Ci posegregować przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. Przydadzą się zwłaszcza kartony na książki i papiery oraz plastikowe skrzynki na słoiki lub inne cięższe rzeczy. Jeżeli w Twojej piwnicy lub garażu znajdują się przedmioty, które będą Ci jeszcze potrzebne, przygotuj także kilka dodatkowych kartonów oraz markery do opisania zawartości pudełka. Miej pod ręką również pojemne i mocne worki na śmieci, w których znajdą się przedmioty i dokumenty przeznaczone do wyrzucenia. Warto pomyśleć o zabezpieczeniu ubrania, a także dłoni i stóp – do sprzątania garażu załóż robocze ciuchy, ochronne rękawiczki, a na stopy pełne obuwie. Chroń także swoje drogi oddechowe przed kurzem i zarodnikami grzybów lub pleśni – maseczka na twarz bardzo się przydaje. Podczas sprzątania dużej przestrzeni warto również zadbać o odpowiednie oświetlenie – jeśli główne źródło światła jest zbyt słabe, postaw dodatkową lampę.

Wyrzucić czy zostawić?

Przywiązujesz dużą wagę do pamiątek – przechowujesz je z sentymentem, ale rzadko do nich zaglądasz? Pora dokonać segregacji przedmiotów. Wyrzuć niesprawne urządzenia elektroniczne, które od zawsze planowałeś naprawić, jednak nigdy nie mogłeś znaleźć na to czasu i chęci. Prawdopodobieństwo, że w końcu się za to zabierzesz jest naprawdę niewielkie. Nie przechowuj starych zabawek i rzeczy po dzieciach – być może w najbliższym otoczeniu jest ktoś, komu bardziej się przydadzą. Zachowaj ważne dokumenty, umowy, faktury, gwarancje. Jeśli masz bardzo dużo rzeczy do wyrzucenia, zamów kontener na śmieci.

Sprzątanie pomieszczeń? Wynajmij profesjonalną ekipę

Nie chcesz tracić czasu i energii na wyrzucanie niepotrzebnych przedmiotów ze strychu lub garażu? Na rynku istnieje wiele profesjonalnych firm, które kompleksowo zajmują się porządkowaniem przestrzeni, opróżnianiem pomieszczeń, sprzątaniem piwnic, schowków i poddaszy. Fachowcy dysponują specjalistycznymi kontenerami, flotą samochodów przystosowaną do wywozu gruzu, śmieci, nieużywanego sprzętu RTV i AGD, a ich prace przebiegają wyjątkowo sprawnie. Dzięki pomocy profesjonalnej ekipy będziesz mógł pozbyć się śmieci w ekologiczny sposób, ponieważ pracownicy wywiozą zalegające na strychu czy w piwnicy materiały do miejsca, w którym zostaną poddane segregacji.