Blog

Sprzątanie mieszkań i domów - zamów profesjonalną usługę

Kompleksowe sprzątanie domu i opróżnianie pomieszczeń jest coraz częściej zlecane profesjonalnym podmiotom, które nie tylko pomagają pakować śmieci do kontenerów, ale mogą także wywieźć odpady do miejsca ich utylizacji. Kiedy warto rozważyć wynajęcie firmy sprzątającej? Jakie usługi wchodzą w zakres sprzątania domu i ile to kosztuje?

Sprzątanie domu – kiedy warto skorzystać z usług firmy zewnętrznej?

Właśnie nabyłeś nieruchomość przeznaczoną do generalnego do remontu i chcesz pozbyć się zalegających w niej przedmiotów, starych mebli lub urządzeń elektronicznych? A może odziedziczyłeś mieszkanie po krewnym i zależy Ci na opróżnieniu lokalu oraz wywiezieniu zbędnej makulatury? Skorzystaj z usługi profesjonalnego sprzątania domów, piwnic i strychów, dzięki której nie tylko pozbędziesz się śmieci, ale także mebli czy sprzętów AGD i RTV.

Usługi tego typu stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju, a korzystają z nich między innymi osoby przygotowujące nieruchomość do sprzedaży czy właściciele mieszkań, które przez dłuższy czas były wynajmowane lokatorom – zarówno prywatnym, jak i przedsiębiorstwom, agencjom nieruchomości czy spółdzielniom mieszkaniowym. Profesjonalne sprzątanie domu będzie też dobrym pomysłem w przypadku osób, którym bardzo zależy na czasie lub nie mogą samodzielnie zająć się opróżnianiem lokalu mieszkalnego. To jednak nie wszystko – dużym zainteresowaniem cieszą się również usługi sprzątania działek czy garaży.

Co wchodzi w zakresu usługi sprzątania domu?

Profesjonalne sprzątanie mieszkań to usługa kompleksowa, która obejmuje wiele czynności. W ich zakres wchodzi między innymi wypożyczanie pojemników na odpady, dojazd do klienta, segregacja odpadów, załadowanie kontenerów i wywóz śmieci do miejsca ich utylizacji. Krakowska firma DPR dysponuje flotą pojazdów przystosowanych do transportu odpadów, a pracownicy nie tylko pakują rzeczy do pojemników, ale są także w stanie posłużyć fachową poradą w każdej sytuacji. Usługa sprzątania domu w Krakowie lub okolicach obejmuje między innymi wywóz gruzu i odpadów poremontowych, niesprawnych urządzeń elektronicznych, mebli i odpadów wielkogabarytowych – tapczanów, kanap, krzeseł, stołów, dywanów, a także pozostałości armatury łazienkowej, części samochodowych, zabawek czy odpadów zielonych. Proces wywozu i utylizacji śmieci odbywa się w całkowicie legalny sposób i nie szkodzi środowisku naturalnemu.

Ile kosztuje kompleksowe sprzątanie domu?

Wywóz i utylizacja odpadów przez profesjonalne firmy jest usługą coraz częściej wybieraną przez klientów, którym zależy na szybkim i sprawnym opróżnieniu nieruchomości. Kompleksowe sprzątanie domu przez podmiot zewnętrzny jest zawsze wyceniane indywidualnie i zależy od wielu czynników – między innymi ilości oraz typu odpadów. Opłaty są zróżnicowane – inne stawki będą stosowane w przypadku opróżniania nieruchomości z odpadów wielkogabarytowych, a inne w przypadku gruzu czy elektrośmieci.