Blog

Sprzątanie mieszkania z utylizacją mebli

Sprzątanie mieszkań, uporządkowanie piwnicy lub sprzątanie strychów to zadania, które wbrew pozorom mogą okazać się trudne. Zlecając sprzątanie pomieszczeń profesjonalnej firmie możemy jednak uniknąć wielu problemów.

W opinii większości z nas zlecenie sprzątania mieszkania specjalistycznej firmie to co najmniej ekstrawagancja. I o ile w przypadku codziennych porządków taka usługa faktycznie nie jest potrzebna, to zdarzają się sytuacje, w których bez fachowej pomocy uporządkowanie pomieszczenia okazuje się naprawdę trudne. Oto kilka przykładów na potwierdzenie tych słów.

Mieszkanie w okazyjnej cenie

Usługa fachowego sprzątania mieszkania często okazuje się niezbędna w przypadku osób, które kupiły lokal w atrakcyjnej, niższej od rynkowej, cenie. Takie mieszkania są zwykle w niezbyt dobrym stanie, a po poprzednich lokatorach pozostają w środku stare meble, osobiste przedmioty i sprzęty AGD czy RTV. Źródłem problemów okazuje się wówczas nie tylko ich wyniesienie, ale też dowiezienie na miejsce legalnej zbiórki – a współpracując z profesjonalną firmą sprzątającą nie musimy się tym martwić.

Sprzątanie strychów i piwnic

Strych i piwnica to pomieszczenia, do których zazwyczaj trafiają tak zwane „przydasie”, a sprzątanie strychów po latach sprawia duże problemy. Sprawny jeszcze telewizor, który nie spełnia już naszych oczekiwań, zestaw starych mebli czy zabawki i ubrania, z których wyrosło nasze dziecko zbierają kurz przez kilka lat, aż w końcu uświadamiamy sobie, że raczej ich nie wykorzystamy. A że na strychu powoli robi się ciasno, to decydujemy się na jego uporządkowanie. Warto zlecić to profesjonalnej firmie sprzątającej, która zajmie się również utylizacją zalegających na strychu czy w piwnicy przedmiotów.

Sprzątanie pomieszczeń po zmarłym

Mieszkanie otrzymane w spadku po zmarłym krewnym to czasem duży kłopot. Zanim na nowo je zagospodarujemy, niezbędne często okazuje się gruntowne sprzątanie pomieszczeń w takim lokalu. Większość mebli i sprzętów nie będzie nam potrzebna, a ich usunięcie bywa problematyczne. Ich wyniesienie i wywóz warto więc zlecić fachowcom.

Sprzątanie mieszkań po wynajmie

Nieporządek pozostawiany przez poprzednich lokatorów to problem doskonale znany wielu właścicielom mieszkań na wynajem. Usunięcie śmieci i przedmiotów porzuconych przez wcześniejszych najemców nie musi jednak być sporym wyzwaniem – wystarczy, że porządki zlecimy wyspecjalizowanej w tym firmie.