Blog

Jak wygląda kontenerowy wywóz gruzu?

Remonty, przebudowy, porządki na strychu bądź w piwnicy czy prace w ogrodzie – co je łączy? Podczas tych czynności generowane są spore ilości gruzu i innych śmieci, których nie można wyrzucić do zwykłego pojemnika na odpady zmieszane.

Planując którąś z tych prac, należy więc zawczasu zastanowić się, co po ich zakończeniu zrobimy z odpadami. Najłatwiejsze zadanie mają przed sobą osoby dysponujące autem dostawczym lub ciężarowym. Kiedy uzbiera się odpowiednia ilość gruzu, mogą po prostu samodzielnie zawieźć go do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Problem jednak pojawia się, kiedy nie posiadamy samochodu na tyle dużego, żeby pomieścić w nim cały gruz. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie kontenera.

Jak wygląda kontenerowy wywóz gruzu w Krakowie?

To usługa polegająca na udostępnieniu klientowi kontenera o odpowiedniej pojemności. Ten może zapełnić go odpadami powstającymi na przykład podczas budowy czy remontu. Przed rozpoczęciem prac należy oszacować stopień ich zaawansowania i ilość generowanych w tym czasie odpadów. Na tej podstawie będziemy mogli wybrać wielkość kontenera. W naszej ofercie dostępne są kontenery o pojemności 6 metrów sześciennych oraz – jeśli przedmiotem zlecenia jest nie tylko czysty gruz – 10 metrów sześciennych.

Zamawiając kontener na gruz w Krakowie, należy ponadto upewnić się, czy jego ustawienie nie będzie dla nas źródłem problemów. Jeśli znajdzie się on na naszej posesji, wybierając lokalizację możemy kierować się tylko naszą wygodą. Gdy mieszkamy w bloku lub kamienicy, musimy uzyskać pozwolenie od wspólnoty lub zarządcy budynku. Jeżeli zaś kontener zamierzamy ustawić na chodniku lub ulicy, niezbędne będzie pozwolenie zarządu dróg w naszym mieście lub gminie.

Jak wygląda kontenerowy wywóz gruzu po zapełnieniu kontenera? Następnie jest on odbierany od klienta wraz zawartością. Ta trafia do PSZOK-u lub – jeśli znajduje się w nim czysty gruz – jest poddawana recyklingowi. W wyniku tego procesu gruz jest przetwarzany do postaci kruszywa, które może być wykorzystane w budownictwie. Dla klienta kontenerowy wywóz gruzu oznacza sporą wygodę. Warto zatem zdecydować się na niego nawet wtedy, gdy możemy przewieźć odpady samodzielnie.

Jakie odpady wrzucać do kontenera?

Podczas remontów generowane są różne rodzaje odpadów. Jednym z nich jest wspomniany już czysty gruz. Mogą składać się na niego cegły, beton, ceramika lub fragmenty nawierzchni bitumicznych. Ze względu na to, że jest on często poddawany recyklingowi, swoim klientom dostarczamy kontenery na gruz.

Jeśli jednak wśród odpadów znajdą się też elementy stolarki otworowej, meble, armatura lub inne odpady, należy zamówić kontener na odpady zmieszane. Takie pojemniki dostarczamy w dwóch wersjach – o pojemności 6 lub 10 metrów sześciennych.