Blog

Odpady wielkogabarytowe przygotowane do wywozu

Budowa czy remont domu bądź mieszkania zawsze wiąże się z powstawaniem niemałej ilości śmieci. Większości z nich nie można niestety wyrzucić do ogólnodostępnego pojemnika na śmieci – jest to zabronione. Rozwiązaniem okazuje się być w takim wypadku kontenerowy wywóz śmieci. Jak wygląda taka usługa?

Usługi wywozu odpadów wielkogabarytowych

Obecnie na rynku działa wiele firm świadczących profesjonalne usługi w zakresie wywozu odpadów wielkogabarytowych kontenerami. Zlecenia realizowane są szybko i sprawnie, co sprawia, że prace porządkowe na posesji czy w mieszkaniu nie przeciągają się niepotrzebnie. Wielkość kontenerów można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb, wybierając taki, który pozwoli na bezproblemowe wywiezienie wszystkich odpadów. Można oczywiście zdecydować się na samodzielny wywóz śmieci, ale rozwiązanie to pochłonie mnóstwo czasu, a nierzadko i nerwów.

Jakie odpady wielkogabarytowe można wywieść?

W przypadku odpadów wielkogabarytowych zlecić można między innymi:

  • wywóz starych mebli,
  • wywóz nieużywanego sprzętu RTV i AGD,
  • wywóz gruzu,
  • wywóz zmieszanych odpadów budowlanych.

Jakie pojemniki na odpady można zamówić?

Decydując się na usługi profesjonalnej firmy, warto pamiętać, że do wyboru mamy pojemniki na odpady różnego rodzaju i różnej pojemności. Jeśli do wywiezienia mamy lekkie odpady bądź gruz, doskonale sprawdzi się pojemnik uniwersalny mający uchylne wrota. Pojemniki takie dostępne są na ogół w pojemnościach 5, 8 oraz 10 metrów sześciennych. Kontenery oczywiście mogą posiadać znacznie większą pojemność i będą idealne wtedy, gdy do wywiezienia mamy naprawdę dużo odpadów.

Kontenerowy wywóz gruzu: dlaczego warto?

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto uwzględnić takie czynniki, jak czas, możliwości transportowe oraz to, jak wiele wysiłku będzie wymagało samodzielne pozbycie się gruzu. Wynajęcie kontenera to obecnie najprostszy sposób na to, aby usunąć z posesji nie tylko gruz czy odpady budowlane. Wiele firm oferuje wynajem kontenerów nawet na kilka dni. Zostają one odebrane dopiero wówczas, gdy wszystko to, co planowaliśmy wyrzucić, znajdzie się w kontenerze.

Nie tylko sam kontener

W ofercie wielu firm zajmujących się wynajmem kontenerów na śmieci znajduje się również załadunek. To dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą jeszcze bardziej przyspieszyć porządkowanie swojej posesji.

Firmom zlecić można również kompleksowe sprzątanie pomieszczeń, np. strychów, piwnic, garażów, a w usłudze tej mieści się uporządkowanie pomieszczenia wraz z wywozem odpadów. Sprzątanie lub opróżnianie mieszkań w Krakowie można zlecić np. naszej firmie DPR.

Czy to dużo kosztuje?

Wiele firm stawia na elastyczny cennik, który ustalany jest indywidualnie z klientem. Pozwala to na precyzyjne dopasowanie cen do potrzeb klienta. Na ostateczny koszt składa się rozmiar wynajętego kontenera, rodzaj odpadów, których chcemy się pozbyć oraz zakres usług dodatkowych.