Blog

Dlaczego warto skorzystać z usługi wynajmu kontenerów

Planujesz przeprowadzić remont mieszkania, pozbyć się odpadów wielkoformatowych z działki lub opróżnić nieruchomość przeznaczoną do sprzedaży? Kontenerowy wywóz śmieci to najlepszy sposób na pozbycie się zbędnych rzeczy – odpadów, gruzu lub starych mebli. Dlaczego warto wypożyczyć kontener na śmieci?

Kontenerowy wywóz śmieci – postaw na maksymalny komfort

Remonty nieruchomości, opróżnianie lokali mieszkalnych lub generalne porządki na działce zawsze wiążą się ze sporą ilością odpadów, które należy usunąć w sposób zgodny z obowiązującym prawem i bezpieczny dla środowiska naturalnego. Kontenerowy wywóz śmieci to usługa, która pomaga pozbyć się odpadów szybko i sprawnie. Śmieci można oczywiście wywieźć samodzielnie, a jeśli jest ich nieduża ilość – oddać bezpłatnie do lokalnego PSZOK-u (Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych), jednak nie wszyscy mają na to czas. Kontenerowy wywóz śmieci zapewnia maksymalną wygodę – przedstawiciel firmy przywozi pojemniki bezpośrednio pod dom klienta, a po napełnieniu kontenerów odpady są wywożone do miejsca utylizacji. Usługi obejmują zatem nie tylko wypożyczenie pojemnika, ale także ich transport.

Atrakcyjna cena

Za wypożyczeniem kontenera na odpady przemawiają również względy ekonomiczne – cena wynajęcia pojemnika oraz wywiezienia śmieci do utylizacji jest niewygórowana. Koszt wynajęcia pojemnika na odpady jest uzależniony od rodzaju wywożonych śmieci (czysty gruz czy śmieci pobudowlane), miejsca wykonywania zlecenia, a także ilości odpadów. Warto dodać, że usługa wywozu śmieci jest obciążona podatkiem VAT w preferencyjnej wysokości – jedynie 8%. Usługa wypożyczenia kontenera na śmieci jest też o wiele tańsza niż zakup pojemnika.

Szeroki zakres usług

Wypożyczalnia kontenerów oferuje pojemniki o różnej wielkości, dzięki czemu można dopasować ich wymiary do indywidualnych potrzeb. Planujesz przeprowadzić porządki na zapuszczonej działce lub generalny remont mieszkania połączony ze skuwaniem glazury i terakoty, a także wywozem odpadów wielkogabarytowych? Na rynku dostępne są kontenery na śmieci o pojemności 6 i 10 metrów sześciennych, a także modele zamykane (z pokrywą) i odkryte. Do pojemnika można załadować nie tylko gruz budowlany, płyty gipsowo-kartonowe, ale również odpady zmieszane, beton czy ziemię – wszystko zależy od rodzaju kontenera oraz ustaleń z firmą zajmującą się ich wynajęciem. Wypożyczalnia kontenerów może również zaoferować pojemniki przeznaczone na odpady przemysłowe, papier czy odpady elektryczne i elektroniczne.

Kontener na śmieci czy worki na gruz?

Firmy zajmujące się kontenerowym wywozem śmieci oferują również praktyczne worki na gruz, do których można usunąć część odpadów. Nie da się jednak ukryć, że w przypadku zaawansowanych prac remontowych worki nie zdają egzaminu – nie są w stanie zmieścić wszystkich odpadów budowlanych, gruzu, pozostałości po demontowaniu sanitariatów, wyburzaniu ścian czy skuwaniu glazury i terakoty. W takiej sytuacji o wiele lepszym rozwiązaniem będzie pojemny kontener na śmieci.