Blog

Wywóz odpadów zielonych i ziemi

Jesienne porządki w ogrodzie generują wiele odpadów, które nie mogą znaleźć się w zwykłym pojemniku na śmieci. Podpowiadamy, jak się pozbyć ziemi i odpadów zielonych, nie narażając się na przykre konsekwencje.

Zbliżające się mrozy to znak, że należy przygotować ogród do zimy. Rośliny najbardziej wrażliwe na niskie temperatury wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, zaś te o największym zapotrzebowaniu na wodę podlania. Sporo czasu pochłania też zgrabienie liści z trawnika i spakowanie ich do worków. Jeszcze większe problemy mogą wiązać się z utylizacją odpadów powstających podczas jesiennych porządków. Warto więc powiedzieć kilka słów o tym, jak zrobić to w sposób legalny i w zgodzie z prawem.

Zbiórki odpadów zielonych

W wielu miastach i gminach organizowane są zbiórki odpadów zielonych. Firmy zajmujące się gospodarką komunalną udostępniają mieszkańcom specjalne worki lub niewielkie kontenery, które następnie są odbierane według ustalonego harmonogramu. Do takich pojemników trafić mogą tylko zielone części roślin (liście, pędy, młode łodygi), trawa oraz krajowe owoce. Nie można zaś wyrzucać do nich wyciętych krzewów, drzew i konarów, ziemi, kamieni oraz innych odpadów generowanych przy porządkach w ogrodzie. Co z nimi zrobić?

Inne odpady z ogrodu

Po pierwsze należy pamiętać, że nie są one klasyfikowane jako odpady komunalne i jako takie nie mogą znaleźć się w kontenerze przeznaczonym do ich składowania. Ziemię i kamienie pozostałe po pracach ogrodowych możemy na własną rękę przewieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub zamówić kontenerowy wywóz ziemi. To drugie rozwiązanie jest doskonałe dla osób niedysponujących samochodem przystosowanym do przewozu odpadów z ogrodu. W ramach naszych usług dostarczymy kontener we wskazane miejsce, a po wykonaniu prac odbierzemy go wraz z zawartością i zadbamy o legalną utylizację.

Kontener na ziemię i odpady zielone

Wywóz odpadów zielonych i ziemi to usługa adresowana do właścicieli wszystkich ogrodów – zarówno tych niewielkich, jak i o sporej powierzchni. Oferujemy kontenery o pojemności 6 lub 10 metrów sześciennych, dzięki czemu możemy obsłużyć klientów wykonujących nawet najbardziej zaawansowane prace na dużych areałach. Zapewniamy wywóz odpadów w Krakowie, ale też w miejscowościach leżących w promieniu 30 kilometrów od stolicy Małopolski – między innymi w Skawinie, Niepołomicach, Wieliczce czy Zabierzowie. To umożliwia skorzystaniem z naszych usług właścicielom podmiejskich działek, a także osobom mieszkającym w przylegających do Krakowa gminach.