Kontenery na odpady dostępne są w różnych wymiarach i pojemnościach. Jak wśród nich wybrać te, które w naszym wypadku sprawdzą się najlepiej oraz zagwarantują, że kontenerowy wywóz śmieci przebiegnie bez […]
Blog
Jaką pojemność kontenera wybrać? Przegląd propozycji dla różnych branż
Blog, Wywóz gruzu, Wywóz śmieci i odpadów
Pojemność – obok wagi i kubatury – to kluczowy parametr kontenera. Od czego powinna być uzależniona? Jak kształtuje się w zależności od zastosowania?
Przy wyborze kontenera na odpady, należy wziąć pod uwagę różne czynniki. Jednym z najważniejszych jest na pewno rodzaj oraz skala działalności i – co za tym idzie – objętość wytwarzanych odpadów. Nie należy zapominać również o rodzaju samych odpadów, które mogą różnić się pod względem gęstości i możliwości kompresji. Poza tym spore znaczenie ma częstotliwość, z którą odbierana jest zawartość pojemnika. To wszystko sprawia, że dobranie odpowiedniego modelu może okazać się niezwykle trudne. Dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym wyjaśniamy, jak wybierać pojemność kontenerów.
Pojemność kontenerów w branży budowlanej
Odpady powstające w wyniku prac remontowych lub budowlanych cechują się dużą objętością i małą – lub zerową – zdolnością kompresji. Ich ilość uzależniona jest natomiast od zaawansowania prac oraz przestrzeni, na której są prowadzone. Nawet w przypadku niewielkich prac wyburzeniowych lub remontowych, musimy jednak przygotować się na to, że odpady zajmą sporo miejsca – warto więc wyposażyć się w kontener dopasowany do wielkości zaplanowanych prac. Pojemność kontenera na gruz z naszej oferty to 6 metrów sześciennych. Oferujemy kontenerowy wywóz gruzu w Krakowie i najbliższych okolicach w promieniu do kilkunastu kilometrów od stolicy Małopolski.
Pojemność kontenerów dla sklepów
Tu znaczenie ma przede wszystkim wielkość sklepu. W przypadku małych lub średnich placówek w zupełności sprawdzą się kontenery o niewielkiej pojemności (od 3 do 10 metrów sześciennych). Wartość ta oczywiście wrasta wraz z każdym metrem powierzchni handlowej. Warto jednak zaznaczyć, że większość odpadów w sklepach stanowią opakowania zbiorcze, które są wykonane z papieru, kartonu lub tworzyw sztucznych, w związku z czym dobrze się kompresują.
Pojemność kontenerów w budynku mieszkalnym
W tym przypadku pojemność kontenera zależy od liczby mieszkańców oraz tego, jakie odpady będą w nim składowane. Ze względu na to, że nawet w najbardziej zaludnionych blokach do dyspozycji mieszkańców jest po kilka pojemników na każdy rodzaj odpadów, a ich zawartość jest regularnie wywożona, nie muszą one być duże. Dlatego rzadko spotyka się kontenery o pojemności większej niż 10 metrów sześciennych.
Pojemność kontenerów dla obiektów biurowych
Tu sprawa jest skomplikowana, bo firmy zajmujące się utrzymaniem porządku na terenie biurowców mają do czynienia z dwoma grupami odpadów. Pierwszą stanowią te będące wynikiem pracy działających w nich firm. Tych – w przeliczeniu na jednego pracownika – zwykle nie jest dużo, a poza tym głównie są to papier lub folia, których objętość można łatwo zmniejszyć. Nie wymagają więc dużego kontenera – w przeciętnej wielkości biurowcu wystarczy 15-litrowy pojemnik. Druga grupa to odpady socjalno-bytowe, które zawierają między innymi resztki żywności czy zużyte środki higieniczne, które nie kompresują się tak dobrze. W tym wypadku warto postawić na większy kontener.
Zobacz artykuły na podobny temat
Kontenery na odpady – wymiary i pojemność. Jak dobrać wielkość kontenera do zakresu prac budowlanych?
Czytaj więcej- Czytaj więcej
Remonty, przebudowy, porządki na strychu bądź w piwnicy czy prace w ogrodzie – co je łączy? Podczas tych czynności generowane są spore ilości gruzu i innych śmieci, których nie można […]
- Czytaj więcej
Remont mieszkania czy domu zwykle nie ogranicza się tylko do malowania ścian. Często prace są bardzo zaawansowane i wiążą się z powstawaniem niemałych ilości gruzu, którego usunięcie może być kłopotliwe. […]