Blog

Porządkowanie działki - jak radzić sobie z odpadami zielonymi

Porządkowanie działki – dla jednych wyczekiwana okazja do relaksu na łonie natury, dla innych koszmar, który spędza sen z powiek. Jeżeli należysz do tej drugiej grupy i drżysz na samą myśl o tym, ile czeka cię pracy, wykorzystaj kilka naszych rad.

Najważniejsze to dobry plan

Bez względu na to, czy sprzątasz działkę z nagromadzonych przez lata odpadów, czy porządkujesz teren na przykład pod budowę domu – rozsądnie rozplanuj swoje działania. To pozwoli ci przez cały czas mieć pełną kontrolę nad pracą. Uchroni cię także przed chaotycznym wykonywaniem różnych niekoniecznie potrzebnych czynności. Zaplanowanie sprzątania pozwoli ci również zaoszczędzić czas i spowoduje, że praca przebiegnie skutecznie. Nie jest to czynność skomplikowana, wystarczy kartka i długopis.

Realizacja krok po kroku

Jak powinien wyglądać dobry plan? Powinien zawierać w sobie poszczególne prace, które musisz wykonać. W tym celu stwórz na kartce listę rzeczy do zrobienia, a następnie ułóż tę listę w takiej kolejności, aby realizacja jednego zadania pozwoliła wykonać kolejne.
Na przykład, jeżeli na działce masz stertę drewna, którą musisz ułożyć na zimę – zacznij od przygotowania odpowiedniego miejsca na to drewno. Albo gdy potrzebujesz zniwelować działkę pod budowę domu, zanim wpuścisz koparkę w celu wyrównania gruntu, pozbądź się krzewów. Ułóż je w jednym miejscu, aby ułatwić ich późniejszy wywóz.

Przykładów można podać mnóstwo – sam wiesz najlepiej, jakie prace będziesz musiał wykonać w pierwszej kolejności. Konsekwentnie realizuj zadanie po zadaniu, aż dojdziesz do końca listy.

Jak poradzić sobie odpadami po sprzątaniu działki?

Wiesz już jak posprzątać działkę i uporządkować teren. A czy wiesz co zrobić z odpadami, które podczas sprzątania powstaną? Najczęściej są to odpady zielone, takie jak wycięte krzewy, gałęzie, spróchniałe drzewa czy stare niepotrzebne drewno. Ale też zalegająca ziemia, piasek z budowy czy nagromadzony przez lata gruz i złom. Są to odpady kłopotliwe w utylizacji. Nie można ich wyrzucić gdziekolwiek, a i samo ich przetrzymywanie jest mocno kłopotliwe. Dlatego najlepiej w tej sytuacji sprawdzi się wywóz ziemi i odpadów zielonych na zamówienie. Wystarczy skontaktować się z firmą specjalizującą się w takich działaniach, ustalić odpowiadający ci termin i niedługo potem cieszyć się z w pełni posprzątanej działki.