Blog

Wywóz odpadów z zagraconego mieszkania

Każde mieszkanie, nawet o największym metrażu, ma jednak ograniczoną przestrzeń. By życie na niej było wygodne dla wszystkich domowników, warto zadbać, by mieszkanie nie było zagracone. Nie powinno się więc przede wszystkim przetrzymywać w nim niepotrzebnych przedmiotów, takich jak zniszczone meble czy zużyty sprzęt AGD. Jak pozbyć się takich odpadów?

Oczyść mieszkanie z niepotrzebnych rzeczy

Kiedy w mieszkaniu zalegają małe przedmioty, bardzo łatwo je uprzątnąć. Wystarczy załadować je do kosza czy worków na śmieci i pozbyć się tak samo jak codziennych odpadów. Niestety nie jest to możliwe w przypadku odpadów wielkogabarytowych, jakie od czasu do czasu pojawiają się w każdym mieszkaniu.

Kupno nowej lodówki powoduje, że trzeba coś zrobić ze starą, a nie każdy ma możliwość oddania gdzieś sprzętu, który nie jest mu już potrzebny. Jeśli zaś są to rzeczy zepsute i niedziałające, wyrzucenie ich to jedyne rozsądne wyjście. To właśnie takie wielkogabarytowe odpady powodują, że zagracone mieszkanie staje się ogromnie niewygodne. Warto więc pozbyć się z mieszkania wszelkich zbędnych sprzętów, mebli czy innych zawadzających elementów.

Jak zutylizować odpady wielkogabarytowe?

Nie da się ukryć, że pozbywanie się dużych odpadów, takich jak szafa, stół czy lodówka (a przecież czasem do wyrzucenia jest np. cały komplet mebli), jest kłopotliwe. Nie trzeba jednak szukać dziwnych rozwiązań, które czasem balansują na granicy prawa, w innych zaś przypadkach są bardzo kosztowne.

Najprościej i najszybciej można pozbyć się takich odpadów, zamawiając kontener, który następnie zostanie wywieziony, a śmieci zostaną zutylizowane w odpowiedni sposób, czym nabywca takich usług nie będzie już musiał zaprzątać sobie głowy. Można wybrać różne wielkości kontenerów, dostosowując je do ilości wygenerowanych odpadów, a także zaznaczyć, na jaki czas pojemnik na odpady ma być podstawiony.

Można więc załadować do niego śmieci od razu lub też pozostawić kontener na posesji na przykład przez kilka dni trwania remontu i, korzystając z niego, systematycznie pozbywać się odpadów. Skorzystanie z takich usług nie wiąże się z wielkimi wydatkami, a jest na pewno bardzo wygodne. Dzięki temu można zyskać wolną przestrzeń i cieszyć się większym komfortem w mieszkaniu, a także mieć pewność, że odpady zostały zutylizowane z poszanowaniem środowiska i zgodnie z prawem.

Gdzie wywieźć stare meble w Krakowie

Po opróżnieniu mieszkania w Krakowie stare meble, które nadają się jedynie do wyrzucenia, najlepiej wywieźć do najbliższego PSZOK-u. W stolicy Małopolski są to Lamusownia przy ulicy Nowohuckiej 1 oraz PGOW Barycz przy ulicy Krzemienieckiej 40.