Blog

Kontener na gruz czy worki big-bag? Poradnik

Nieuniknionym skutkiem ubocznym prowadzenia remontu są odpady budowlane. Często wiąże się to z dużym kłopotem, szczególnie kiedy odpowiednio wcześniej nie zadbamy o rozwiązanie tego problemu. Jak sobie z tym poradzić? Kiedy sprawdzą się worki na gruz, a kiedy lepiej jest wynająć kontener?

Remont to często wyzwanie

Niekiedy remont to prawdziwe wyzwanie. Nie ma w tym nic dziwnego. Nie posiadamy niezbędnego doświadczenia i stresuje nas samo przedsięwzięcie. Dlatego w stresie łatwo zapomnieć o ważnych obowiązkach, jak na przykład wywóz gruzu. Gruz możemy wywieźć we własnym zakresie bądź zlecić tę usługę fachowcom. Bez względu na to, z jakiego rozwiązania skorzystamy – niezbędne okażą się pojemniki na gruz, takie jak worki lub kontenery.

Pojemniki na gruz pomogą w sprzątaniu

Gdy prowadzimy mały remont, worki wydają się być doskonałym rozwiązaniem. Wykonane są z bardzo solidnego materiału, dzięki czemu doskonale spełniają swoją funkcję bez względu na rodzaj odpadów. Worki nadają się do wynoszenia gruzu, ale również innych odpadów, jak na przykład szkło, odłamki drewna, izolacje, elementy urządzeń sanitarnych czy nawet złom.

Należy jednak uważać, aby nie przesadzić z ilością odpadów, jakie umieścimy w takim pojemniku na gruz. Z pozoru niewielka ilość gruzu może okazać się zbyt ciężka, abyśmy mogli samodzielnie wynieść pojemnik z domu. Aby uniknąć przykrej niespodzianki w postaci zbyt ciężkiego worka wypełnionego odpadami, musimy co jakiś czas sprawdzać czy jesteśmy w stanie unieść worek. Jak tylko poczujemy, że waga jest odpowiednia, skorzystajmy z kolejnego worka. Tak wypełnione worki możemy sami wywieźć na wysypisko lub skorzystać z usługi wywozu gruzu.

Duży remont – niezbędny kontener do wywozu gruzu

Gdy już wiemy, że remont jest nieunikniony, dobrze jest wcześniej zadbać o niezbędne wyposażenie, które skutecznie pomoże przeprowadzić prace, a także zapoznać się z ofertami lokalnych firm, które pomogą pozbyć się odpadów.

Mieszkańcom Krakowa oferujemy kompleksową obsługę wywozu odpadów poremontowych. W przypadku większego remontu pojawia się proporcjonalnie więcej odpadów. Usługa wywozu gruzu jest w takich okolicznościach niezbędna. Wystarczy zamówić kontener na gruz odpowiedniej wielkości i kłopot znika. Niekiedy otoczenie naszej nieruchomości nie pozwala na to, aby w bliskiej odległości umieścić kontenery do wywozu gruzu. Może to mieć miejsce w przypadku nowego budownictwa, które często charakteryzuje się terenami zamkniętymi i ograniczoną ilością miejsca. W takiej sytuacji również niezbędne mogą się okazać worki na gruz. Dzięki nim będzie można przenieść gruz do kontenera.