Blog

Sprzątanie pomieszczeń Kraków

Kuchnia to serce każdego domu – powiedzenie to znane jest chyba każdemu. Jak każde pomieszczenie, również raz na jakiś czas wymaga generalnego remontu. Wiąże się to z powstaniem rozmaitych odpadów poremontowych. Co z takimi odpadami zrobić?

Gdzie wyrzucić odpady poremontowe?

Odpadów poremontowych, czyli np. gruzu, tynku, zmieszanego z glazurą czy terakotą nie można wrzucać do ogólnodostępnych pojemników na śmieci. Identycznie jest ze zużytymi sprzętami gospodarstwa domowego. Jest to zabronione, a złamanie zakazu wiązać może się w koniecznością poniesienia poważnych konsekwencji finansowych.

W większości gmin odpadów takich pozbyć się trzeba samodzielnie. O ile wywóz odpadów wielkogabarytowych (np. różnego typu mebli) jest zapewniony przez gminę, o tyle odpady poremontowe raczej nie są odbierane. Do wyboru mamy więc indywidualny wywóz odpadów do miejsca składowania lub zamówienie usługi wywozu.

Firmy świadczące usługi w tym zakresie działają w świetle obowiązującego prawa. Oznacza to, że korzystanie z ich oferty to pewność, że remont nie kończy się łamaniem aktualnych przepisów. Co więcej, firmy te mają na uwadze dobro środowiska naturalnego. Nie należy więc obawiać się, że odebrane od nas odpady trafią do lasu czy innego niedozwolonego miejsca.

Jakie kontenery do wyboru?

Obecnie na polskim rynku działa wiele firm świadczących usługi wywozu różnego typu odpadów. Na zlecenie dostarczają pod wskazany adres specjalny kontener, w którym umieszczamy odpady poremontowe. Do wyboru mamy różne rodzaje kontenerów. Wybierać można między tymi mającymi uchylne wrota, ale pozbawione klap, a także tymi, które za pomocą specjalnych klap można zamknąć.

Pod względem wielkości najbardziej popularnymi kontenerami są te mieszczące do 2 m3 odpadów, 6 m3 lub ok. 10 m3. Zanim zdecydujemy się na konkretny rozmiar, należy zastanowić się nad ilością powstałych odpadów. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, pracownicy wybranej firmy chętnie doradzą.

Co z ceną?

Wielu klientów obawia się kwoty, jaką trzeba będzie zapłacić za skorzystanie z takich usług. Tymczasem okazuje się, że cena zazwyczaj ustalana jest w sposób indywidualny. Oznacza to, że usługa wyceniana jest z uwzględnieniem odpadów, jakie mają zostać zabrane. Klient ma więc pewność, że płaci jedynie za odebrane od niego śmieci.

Czy to długo trwa?

Kontener na gruz lub śmieci podstawiany jest pod wskazany adres w ustalonym z klientem terminie. Wszystko odbywa się sprawnie i bez zbędnych problemów. Po załadowaniu firma odbiera kontener, a odpady przewożone są na specjalnie do tego celu przeznaczone miejsca. W miastach warto zwrócić uwagę, czy mamy do dyspozycji wystarczająco dużo miejsca, aby ustawić pojemnik – np. umiejscowienie kontenera na gruz w Krakowie może stanowić nie lada wyzwanie.