Blog

Wywóz odpadów - samochodem czy kontenerowo?

Osoby chcące usunąć gruz budowlany, odpady wielkogabarytowe lub innego rodzaju śmieci mogą zdecydować się na wywóz samochodowy albo skorzystać z usługi wynajmu kontenera na odpady. Które rozwiązanie jest lepsze? W jakiej sytuacji warto zamówić pojemny kontener, a kiedy wywóz samochodowy?

Kiedy warto wypożyczyć kontener na odpady?

Kontenerowy wywóz odpadów jest zalecany szczególnie w przypadku remontów, zaawansowanych prac budowlanych, sprzątania strychów, pomieszczeń gospodarczych czy opróżniania pomieszczeń z zalegających tam sprzętów. Planujesz generalną metamorfozę mieszkania i chcesz mieć pewność, że za jednym razem pozbędziesz się wszystkich odpadów? A może przed Tobą sprzątanie piwnicy, w której znajdują się stare meble lub niesprawne sprzęty? Do pojemnego kontenera można załadować między innymi gruz ceglany i betonowy, resztki armatury łazienkowej, pozostałości po skuwaniu glazury i terakoty, płyty gipsowo-kartonowe, ale także odpady wielkogabarytowe – stare kanapy, materace, dywany, opony, fotele czy meble ogrodowe. Kontenery o pojemności 6m3 i 10m3 gwarantują, że żadne śmieci nie zostaną pominięte.

Dlaczego wywóz kontenerowy?

Pojemniki na odpady budowlane można wypożyczyć na wiele dni, a cena jest uzależniona od liczby i wielkości kontenerów oraz czasu ich wypożyczenia. Usługa tego typu jest polecana nie tylko w przypadku wywozu odpadów poremontowych, ale także przy sprzątaniu po budowie czy porządkowaniu terenów zielonych i działek. Kontenery są podstawiane w wyznaczone miejsce przez pracowników firmy oferującej ich wynajem, a po załadowaniu odpadami wywożone na wysypisko lub do miejsca legalnej utylizacji.

Kontenerowy wywóz odpadów jest usługą ekologiczną, pozwalającą w sprawny i legalny sposób pozbyć się różnego rodzaju śmieci. To także oszczędność czasu – nie trzeba martwić się segregacją i utylizacją odpadów – wszystkim zajmuje się firma dostarczająca kontener. Pojemniki są dostępne w różnych wielkościach, co pozwala dostosować je do indywidualnych oczekiwań i potrzeb różnych grup klientów. Warto jednak pamiętać, że pojemnik zajmuje miejsce na chodniku, wjeździe lub w bramie, dlatego konieczne jest uzyskanie stosownego zezwolenia od właściciela gruntu (np. pozwolenia na zajęcie pasa drogowego).

A może wywóz samochodowy?

Oprócz wywozu odpadów przy użyciu kontenerów, klienci mogą też skorzystać z wywozu samochodowego. Krakowska firma DPR dysponuje flotą pojazdów przystosowanych do wywozu różnego rodzaju odpadów. Przy wywozie samochodowym wykorzystywany jest m.in. Ford Transit, a także Scania i DAF z kontenerem. W przypadku usługi tego typu ponoszona opłata jest uzależniona od ilości zgromadzonych odpadów, a pracownicy firmy samodzielnie zajmują się załadunkiem, sortowaniem oraz dostarczeniem śmieci do miejsca utylizacji. Nasza firma działa w stolicy Małopolski i okolicach, zatem ofertę kierujemy bezpośrednio do mieszkańców regionu. W Krakowie wywóz śmieci samochodem nie wymaga uzyskiwania zezwoleń, tak jak w przypadku wywozu kontenerowego, potrzebne jest natomiast wolne miejsce na pojazd.