Telefon 24h

506-367-504, 533-809-637
533-774-876, 732-792-022

Godziny pracy

PN - PT 08:00 - 22:00

E-mail

biuro@dpr.info.pl

Worki na gruz czy wywóz kontenerowy – co wybrać?

Damian Baś
Gruz w kontenerze przeznaczony do wywozu

Remonty mieszkań i lokali użytkowych, prace budowlane, wykończeniowe i porządkowe pozostawiają po sobie sporo gruzu, odpadów i śmieci, których nie można po prostu wyrzucić do zwykłego pojemnika – jest to nie tylko groźne dla środowiska naturalnego i nieetyczne, ale również niezgodne z prawem. W takiej sytuacji konieczne staje się zamówienie kontenera lub specjalnych worków na gruz. Kiedy sprawdzą się worki, a kiedy zdecydować się na wywóz kontenerowy?

Worki na gruz – pozbądź się odpadów po drobnym remoncie

Planujesz porządki w piwnicy, a może chcesz przeprowadzić prace w zapuszczonym ogródku działkowym? Chcesz odnowić przedpokój, w którym zalegają niepotrzebne sprzęty i króluje starodawna boazeria? Jeśli dysponujesz niewielką powierzchnią i nie będziesz wykonywać bardzo zaawansowanych prac remontowo-wykończeniowych, wybierz worki na gruz, które świetnie sprawdzają się w przypadku mniejszych ilości odpadów.

Do worków można wrzucić zarówno gruz, jak i ziemię, odpady zielone, poremontowe czy drewno. Wykonane ze specjalistycznego materiału, wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne, pozwolą Ci pozbyć się odpadów szybko i bez najmniejszego problemu.

Firmy świadczące usługi w zakresie wywozu odpadów oferują worki o różnej pojemności, dzięki czemu klienci mogą dostosować odpowiednie rozwiązanie do swoich indywidualnych potrzeb. Worki na gruz polecane są również w sytuacji, kiedy nie dysponujemy miejscem na ustawienie kontenera.

Do zadań specjalnych – kontener na gruz

Rozpoczynasz kompleksowy remont łazienki lub kuchni? Prace będą obejmować skuwanie płytek, wyburzanie ścianek lub zrywanie boazerii? W przypadku bardziej zaawansowanych prac remontowych niezbędne okazują się pojemne kontenery na gruz lub odpady poremontowe, w których można umieścić zarówno pozostałości po glazurze i terakocie, resztki płyt gipsowo-kartonowych, betonu, jak również ziemię oraz odpady zmieszane.

Wybór wielkości kontenera powinien być uzależniony od wielkości powierzchni, na której przeprowadzany będzie remont. Na rynku znajdziemy pojemniki po 5, 6 i 10 m sześciennych, a także większe. Kontenery mogą posiadać pokrywę lub nie. Pojemniki z pokrywą zaleca się szczególnie w przypadku odpadów elektrycznych i elektronicznych, przemysłowych oraz papieru lub tektury.

Nadal nie wiesz jaki rodzaj kontenera lub worka wybrać? W takiej sytuacji warto poradzić się pracowników firm zajmujących się wywozem gruzu i odpadów budowlanych – eksperci podpowiedzą optymalne rozwiązanie.