Blog

Sposoby na szybkie i efektywne sprzątanie strychów

Strych to pomieszczenie, do którego rzadko zaglądamy, a jeszcze rzadziej porządkujemy. To właśnie tu trafiają niepotrzebne i niesprawne sprzęty, zapomniane pamiątki i inne przedmioty, których czas świetności dawno minął. Jak posprzątać zagracony strych?

Co najczęściej przechowujemy na strychu?

Zagracony strych to zmora wielu domów jednorodzinnych. Jest traktowany jak składzik, do którego wrzuca się nieużywane sprzęty gospodarstwa domowego, stare książki, podręczniki, kartony po sprzęcie elektronicznym, makulaturę, zdjęcia, rodzinne pamiątki oraz inne niepotrzebne przedmioty, dla których nie ma miejsca w salonie czy gabinecie. Na strychu przechowuje się również rzeczy przeznaczone do wyrzucenia lub oddania – starą i niemodną odzież, obuwie, ale także niesprawne urządzenia elektroniczne. Przedmioty i sprzęty często latami piętrzą się na strychu, zabierając dużo miejsca i tworząc bałagan. A przecież zagracony strych można w szybki i sprawny sposób uporządkować i stworzyć funkcjonalną przestrzeń do wykorzystania.

Jak posprzątać zagracony strych?

Chcesz pozbyć się zalegających w pomieszczeniu przedmiotów? Przed przystąpieniem do sprzątania zaopatrz się w niezbędne akcesoria: wytrzymałe worki na śmieci, kartony, sznurek do wiązania makulatury, flamastry do opisywania, a także ochronne rękawiczki. Jeśli strych nie był sprzątany latami, a na ścianach pojawiły się liczne pajęczyny lub pleśń, warto też kupić maseczkę na twarz lub okulary ochronne.

Pierwszym etapem porządkowania powinno być podzielenie przedmiotów na 3 kategorie: do wyrzucenia, oddania i pozostawienia. Zagracony strych może być skarbnicą dawno zapomnianych rzeczy, którym można przywrócić dawną świetność i odrestaurować, np. meble retro. A co z dokumentami i innymi przedmiotami, których nie chcesz wyrzucać, a jedynie uporządkować? Zaopatrz się w metalowe regały, segregatory lub pudełka, dzięki którym w praktyczny sposób uporządkujesz przestrzeń strychu.

Skorzystaj z pomocy fachowców

Zastanawiasz się, jak posprzątać zagracony strych, ale paraliżuje Cię myśl o samodzielnym pakowaniu i wywożeniu odpadów? W takiej sytuacji warto rozważyć wynajęcie firmy, która specjalizuje się w sprzątaniu strychów, piwnic i opróżnianiu pomieszczeń, np. przed sprzedażą nieruchomości. Firmy takie jak DPR działają kompleksowo – pomagają pakować rzeczy i oferują usługi wywozu odpadów do miejsca ich utylizacji. Oferta obejmuje wywóz odpadów wielkogabarytowych, takich jak meble czy dywany, odpadów budowlanych i poremontowych, sprzętu elektronicznego (AGD i RTV), komputerów, a także gruzu czy makulatury.

Profesjonalne firmy udostępniają również pojemne kontenery na odpady i gwarantują wszelką pomoc przy wynoszeniu niepotrzebnych przedmiotów z pomieszczeń. Mieszkańców Krakowa zapraszamy do skorzystania z oferty DPR. Nasi fachowcy nie tylko posprzątają strychy krakowskich domów, ale dysponują też flotą samochodów przystosowanych do wywozu odpadów, dzięki czemu opróżnianie strychów i sprzątanie zagraconych pomieszczeń przebiega szybko i sprawnie. Koszt usługi ustalany jest indywidualnie.